گفتگوی آنلاین

راهنمای پست الکترونیکی بر روی Thunderbird

آموزش برنامه Thunderbird به زبان ساده

 

برنامه  (Thunderbird)تاندربیرد، یکی از محصولات خانواده موزیلا(Mozilla)  و یک برنامه پست الکترونیکی رایگان است که کاربر را در ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی، دسترسی و مشارکت در گروههای خبری، دسترسی سریعتر به آدرسها توسط دفترچه آدرسها، و جلوگیری از هرزنامه (Junk Emails) کمک میکند و رابط ساده و دوست داشتنی آن و مجموعه امکانات در نظر گرفته شده در این برنامه  همگی باعث شده تا کاربران فعلی برنامه های رقیب، که عمده ترین آن Outlook Express  است به سمت استفاده از این برنامه ترغیب شوند. 

 

 دریافت فایل PDF

 دریافت فایل PDF

 دریافت فیلم آموزشی

 دریافت فیلم آموزشی

ايجاد (Account)

ایجاد حساب پست الکترونیک

قبل از اینکه بتوانیم پیغامی دریافت کنیم نیاز است که یک حساب پست الکترونیک تعریف کنیم. وقتی برای اولین بار Thunderbird را اجرا مینماییم بطور خودکار پنجره ایجاد یک حساب جدید نمایش داده میشود چنانچه بدلیلی از این پنجره خارج شدید میتوانید با رفتن به منوی Tools انتخاب Account Settings و انتخاب گزینه Add Account ایجاد حساب جدید را شروع کنید:

 

گزینه Email را انتخاب و Next را بزنید

 

راهنمای پست الکترونیکی بر روی Thunderbird

 

نام خود و آدرس کامل Email  را وارد کنید و دکمه Next  را بزنید

راهنمای پست الکترونیکی بر روی Thunderbird

نوع حساب POP  را انتخاب و سپس آدرس سروری که بعنوان Incoming و Outgoing  عمل میکند را در جای مخصوص وارد کنید و Next  را کلیک کنید

 

راهنمای پست الکترونیکی بر روی Thunderbird

 

حالا نام کاربری خود را وارد کنید که معمولاً برای  Incoming و Outgoing  یکسان است و  Next را بزنید.

نام حساب را انتخاب کنید و Next  را بزنید. این گزینه زمانی سودمند است که چندین حساب Email  تعريف کرده ایم و هیچ ارتباطی با اتصال به سرور و دریافت و ارسال نامه ندارد

در آخرین پنجره اطلاعات وارد شده نمایش داده میشود و میتوانید OK  را کلیک کنید.

 

نکته: برخلاف Outlook  برنامه تاندربیرد فقط از یکی از Outgoing Server ها برای ارسال نامه های حسابهای مختلف استفاده میکند و بعد از تعریف اولین حساب POP3  در گزینه ای جدا در Account Settings  سرور Outgoing  را نگهداری میکند و هنگام تعریف حسابهای بعدی از کاربر در مورد Outgoing Server  سئوال نمیشود هرچند امکان تعریف Outgoing  های اضافی وجود دارد ولی Thunderbird  چنین کاری را پیشنهاد نمیکند.

 

راهنمای پست الکترونیکی بر روی Thunderbird

 

 


نکته : درصورتی که شما سرویس اینترنت خود را از شرکت شاتل دریافت می کنید علاوه بر  انجام مراحل فوق به این صفحه نیز مراجعه کنید.


توجه : درخواست های خود را تنها از طریق ایمیل به نشانی Support@ParsianHost.ir و یا از طریق فکس به شماره 88005332 ارسال نمایید.

Web Analytics -->